Publikováno Napsat komentář

Michael Sinkule: V Plzni je hlavní spolupráce obyčejných lidí.

Palasio začalo coby futsalový tým už v roce 2011, od kdy jsme hrdým členem APF. Jako ostatní týmy, i my nevíme, co bude dál. A jak se vůbec chovat v Plzni zodpovědně při této mimořádné situaci? Na to nám odpověděl předseda APF a v komunální politice se pohybující Michael Sinkule.

Michale, jsi nejen předsedou, ale dlouhodobě se pohybuješ i v komunální politice. Jak by se teď lidé v Plzni měli kvůli viru chovat?

Každý by si měl uvědomit, že v této době musíme být hlavně opatrní a ohleduplní ke svému okolí. Proto většina lidí pochopila, že i tak malá ochrana jako je zakrýt si ústa a nos je důležitá a dotyčný tak není exotem. Co se mi však nelíbí, je vysedávání u takzvaných hospodských okének a popíjení piva. Tohle nechápu. Tím si opravdu ani v Plzni nepomůžeme. Karanténa je od toho, aby byl co nejmenší kontakt lidí.

Může Plzeň jako taková vydat i nějaká opatření nehledě na stát? A chystá se něco takového?

Každé město i kraj má krizový tým, který v této době jedná a řeší tuto situaci. Může vydávat rozhodnutí na základě vyhlášky. Mnoho opatření je však řízeno a navrhováno z hlavního krizového štábu. V našem městě a kraji je však vidět zájem pomáhat a všichni se snaží zapojit. Od starostů až po hejtmana plzeňského kraje. V této době by jistě nemělo jít o politiku, i když v tiskovkách našeho premiéra to je docela okaté. Hlavní je spolupráce obyčejných lidí. Šití roušek, pomoc seniorům, atd. Největší klobouk dolů před lékaři, sestrami, zdravotníky, hasiči a policií. Tady je přesně ukázka, proč si jejich práce máme vážit a nejen v době kdy je nouzový stav a je tu takové ohrožení.

Co soutěže APF? Je jasné, že nevíme, kdy tato situace skončí. Ale máte už nějaké scénáře?

Nejde teď říci, co bude se soutěžemi APF. Všem členům a jejich rodinám přeji mnoho zdraví. Je to i pro naši amatérskou ligu těžká situace. V rámci Organizační komise děláme rozhodnutí, které tu nikdy historicky nebylo. Snažíme se reagovat na aktuální dění v ČR. Scénářů může být víc a stále i naše vedení máme zájem soutěže v plném rozsahu odehrát. Může se však stát i to nejhorší a to jaro úplně zrušit.

Komu se mohou týmy ozvat s případnými dotazy ohledně futsalu v Plzni?

Psát můžete na oficiální mail info@futsalpm.cz, nebo přímo na mě sinkule@futsalpm.cz. Na dotazy budu také odpovídat v rozhovoru v neděli v livestreamu na FB stránce Futsal v Plzni. Pokud je potřeba řešit soupisky, přestupy a nové hráče, pište na stk@futsalpm.cz. Bylo dohodnuto, že se na neurčito odkládá i uzavření soupisek pro jarní část sezóny.

Dříve jsi se pohyboval i v profesionálním sportu. Jak mohou dopadnout v současné době přerušené soutěže?

Určitě dojde po uklidnění k ekonomickému dopadu, nebo také ke ztrátám silných sponzorů. Podnikatelská sféra je se sportem velmi úzce propojena a těžké časy se tak přenesou i do sportu. Pokud budu brát první ligu futsalu, bojím se, že se tato soutěž nedohraje. Je to velká škoda, protože tento ročník byl velmi zajímavý. Ostatní přerušené soutěže? Jde o to, v jakém stavu se ta soutěž v daném sportu přerušila a jak bude dále coronavirus ve světě pokračovat. Pak už je jen na vedení příslušné soutěže jak rozhodne, stejně jako je toto rozhodnutí na nás v Asociaci plzeňského futsalu.

Kuba
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *