Naše káva

Původ

Pro Palasio je základem káva z Ugandy, kde podporujeme i místní farmáře a další projekty v oblasti rozvoje. Naše farmáře známe osobně, na farmách jsme přiložili ruku k dílu a garantujeme, že káva byla pěstována organicky a bez dětské práce. Přesný původ každé z námi nabízených káv se dozvíte v popisu produktu. V roce 2017 jsme podnikli cestu kolem světa zaměřenou na kávu, kde jsme navštívili mnoho zajímavých farem. Zde došlo k rozhodnutí, že pro blendy a limitované edice se v nabídce Palasia objeví káva i z jiných koutů světa.


Pražení

Naši pražiči sbírali vědomosti ohledně kávy na plantážích po celém světě. Jejich výcvik pak proběhl zejména v Hong Kongu a v Koreji, kde převzali know how a smysl pro preciznost od místních pražičů. Vedle zkušeností a vášně nám pomáhá konstantě pražit i moderní IT technologie a zejména korejská pražička Proaster. Z každého kávového zrna se snažíme dostat to nejlepší a zároveň zachovat chuť kávy typickou pro její původ.

Pražená káva

Každá z našich káv má svůj specifický příběh a původ. Více se dozvíte v popisu produktů.


Voda

Voda má na chuť kávy obrovský vliv a personál Palasia dělá různé druhy výzkumu ohledně vlivu vody na kávu. Plzeňská voda je zkrátka jedinečná. Dělá jedinečným plzeňské pivo a také kávu.


Mléko

Konzumujeme i očima a tak díky mléku tvoříme u nás v pražírně tzv. latté art. Každý drink má svůj speciální latte art. Zároveň se nám nelíbí plýtvání mlékem, které bohužel vidíme v mnoha podnicích. Zredukovat zbytečné plýtvání mlékem nám pomáhá porcovač na mléko MilkMate, který nám porcuje mléko dle našeho přání a stará se o jeho čerstvost.


ZASKVELYMESPRESSEM

Espresso je nejoblíbenějším druhem přípravy pro další variace kávy v Čechách. To je pro nás obrovským závazkem, a proto se snažíme, aby se do Palasia chodilo ZASKVELYMESPRESSEM. Zejména v Hong Kongu jsme navštěvovali různé kurzy ohledně přípravy espressa a naše poznatky neustále zdokonalujeme.


Příprava bez hranic

Neznáme hranice a nebojíme se experimentovat. Proto u nás můžete ochutnat kávu podle různých druhů příprav, objevit ty nejbláznivější druhy latte artu a prodiskutovat s námi možnosti domácí přípravy naší kávy.