O nás

Historie | Filozofie

Historie

V létě 2011 si zakládají dva kamarádi Kuba Ždych a Štěpán Babor v Plzni futsalový tým s vizí přátelského kolektivu a útočně laděné hry. Oba zakladatelé se dohodli na názvu FC Palasio Plzeň. Jak šel čas, Kuba získal za studií velkou vášeň pro kávu.

Vedle studií si chodí Kuba přivydělávat do kavárny a pracuje jako barista a začíná se zajímat o vše kolem kávy. Ukazují se mu tak i podmínky pěstování kávy, které jsou často otřesné. Přichází tedy prvotní myšlenka boje proti dětské práci na kávových plantážích a za férové podmínky pro všechny zúčastněné.

V létě 2015 podniká Kuba svoji první cestu do Ugandy, kde cestuje po kávových plantážích za asistence Tonnyho Kyambade, který je aktivním členem Caritas MADDO a bojuje za dobré podmínky farmářů a zlepšení života v Ugandě. V Ugandě také dochází k setkání s lidmi z organizace z UGoGreen, která nyní s Palasiem velmi intenzivně spolupracuje a sdílí hodnoty udržitelného rozvoje.

Logo - Palasio

V únoru 2016 vzniká startup nesoucí jméno Palasio. Pro organizaci vzniká nové logo s opicí, které má symbolizovat spjatost s exotickými zeměmi, životním elánem a hravostí. Díky našim kontaktům dovážíme první dodávky ugandské kávy do Rakouska a jako jedni z prvních dovážíme ugandskou kávu i do České republiky.

V roce 2017 podniká Kuba cestu po světě, která je zaměřena vysloveně na kávu a její pražení. Kuba tak navštívil země jako Brazílie, Thajsko, Hong Kong, Koreu, Filipíny, Japonsko nebo Ugandu a know how z plantáží, pražíren a kávové kultury přivezl zpět do Plzně. Na jaře 2018 otevírá Palasio veřejnosti svojí pražírnu na adrese Rooseveltova 15, kde můžete ochutnat kávu od Palasia a vidět pražení na vlastní oči.

Filozofie

Chceme nabízet kvalitní, chutnou kávu za férových podmínek pro všechny zúčastněné. Velice důležitá je pro nás společenská odpovědnost a také spjatost s naším regionem.

My a Plzeň

Jsme spjati s regionem, kde pražíme naší kávu a poté ji vyvážíme do celé Evropy. Snažíme se tak spolupracovat s místními organizacemi, umělci, sportovci nebo živnostníky.

FC Palasio Plzeň

Hlavní jádro hráčů FC Palasio tvoří vysokoškolští studenti. FC Palasio je parta futsalových nadšenců z Plzně, která zrcadlí i naši filozofii mladé, dynamické a hravé organizace. Skrz spolek FC Palasio organizujeme každoročně charitativní sbírky na pomoc dětem a vánoční futsalové turnaje.

UGoGreen

UGoGreen je náš partner již od začátku našich aktivit. Koupí našich produktů podporujete tuto organizaci, která se stará v Ugandě o místní rozvoj a podporu vzdělání místních mladých lidí.