Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Výstava fotek z Latinské Ameriky potrvá v Palasiu do 28.8.

Caritas je konfederace katolických humanitárních organizací, přičemž Palasio spolupracuje již od začátků své činnosti s ugandskou sekcí Caritas MADDO. Tato organizace podporuje a vzdělává v Masace místní zemědělce a dohlíží i na správný vývoj místních dětí. I proto jsme moc rádi, že jsme navázali spolupráci s plzeňskou Diecézní charitou, která taktéž spadá pod hlavičku Caritas.

Až do 28.8. tak lze v naší pražírně Palasio navštívit výstavu fotografií z Latinské Ameriky, jejímž autorem je Pablo Gil. Pablo je spolupracovníkem plzeňské Diecézní charity již léta a pravidelně podniká cesty do Jižní Ameriky, kde společně se svými kolegy podporuje adopci potřebných dětí na dálku. Tato výstava tak dává návštěvníkovi možnost se dozvědět, jak systém adopcí na dálku funguje. Zároveň se zde veřejnost může seznámit s životními podmínkami lidí na venkově zejména v Panamě, Paraguayi, Peru a v Bolívii.

Pro Palasio tato výstava navíc přinesla další formu velmi zajímavé spolupráce na Plzeňsku. Koupí naší balené kávy totiž od nynějška přispíváte 1 korunu z každého balíčku na domovy pro seniory na Plzeňsku, které Diecézní charita Plzeň zaštiťuje. Je to samozřejmě jen kapkou v moři, ale jedná se hlavně o začátek spolupráce, která se určitě rozroste a to i díky našim úžasným zákazníkům, kteří o výstavu zatím projevili nebývalý zájem.

Všem mnohokrát děkujeme za návštěvu i za to, že společně pomáháme skvělé věci. Foto: Mgr. Petr Šimek

Na návštěvu této výstavy tedy máte ještě 2 týdny. Měsíc září bude v naší galerii patřit plzeňskému Fotoklubu. Závěrem článku bychom rádi poděkovali všem pracovníkům Charity za vzorovou a milou spolupráci. Největší dík patří Pablovi s Jarkou za přípravu výstavy a perfektní vernisáž. Velký kus práce na organizaci této výstavy odvedli pan inženýr Lodr a pan magistr Šimek. Pokud byste se rozhodli pomoci plzeňské Diecézní charitě na vlastní pěst, veškeré informace naleznete zde.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.