Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Masaka 100% robusta: Kvalitní káva s příběhem

Nemožné se stává skutečností. Po dlouhém a otupujícím spánku se svět snad už vrací do starých dobrých kolejí a aby se nám po tomto spánku dobře vstávalo, přichází Palasio od této soboty se svojí kávou opět na plzeňské farmářské trhy. Pokud se chcete probrat se vším všudy, je zde naše robusta, která má až třikrát větší podíl kofeinu než je tomu u arabiky.

Právě robusta se v naší pražírně těší stále větší popularitě. Máme navíc velkou radost z toho, že návštěvníci, kteří naší robustu zkusili spíše ze zvědavosti, se pro ní pravidělně vracejí. Vedle vyššího podílu kofeinu oplývá Masaka 100% robusta příjemnými chuťovými stopami oříšků. Tato káva se hodí k veškerým druhům přípravy, v případě espressa se pyšní velice bohatou cremou. Africká káva celkově a robusta o to více zatím trpí u většiny evropského obyvatelstva předsudkem, že se jedná o kyselou kávu. Tak tomu ovšem není, protože kyselost kávy ovlivňuje zejména pražení. V Palasiu se praží robusta do tmava, a tak si jí můžete vychutnat v její jedinečné a příjemné hořkosti. Největší popularitě se robusta těší v Asii.

 Asijská komunita v Plzni i turisté vědí, kam zajít na kvalitní robustu, kterou znají ze svých domovských zemí.

Specifikem robusty je to, že její zrnka jsou menší a kulatější než je tomu u arabiky. Robusta navíc nepotřebuje tak vysokou nadmořskou výšku jako arabika a její plody rostou od 0 do 800 metrů nad mořem. Největším vývozcem robusty na světě je Vietnam. Uganda je pak pro robustu známá hlavně z hlediska kvality. Název naší robusty Masaka je odvozen od stejnojmeného města ve střední Ugandě, kde má farmu náš kamarád Reggie. Reggie pěstuje svojí robustu zásadně organicky a o své know-how se dělí i s mladými farmáři z okolí, čímž výrazně přispívá k obohacení celého regionu. Jeho farma navíc pořádá pro místní mládež mnoho výukových programů, které obohacují její život.

Na naší robustu jsme velmi hrdí. Na Reggieho farmě v Masace jsme se podíleli i na sázení robustových keřů.

Všichni jste srdečně zváni na farmářské trhy nebo do pražírny Palasio, kde můžete naší Masaku 100% robustu ochutnat. V případě balené kávy vám zrnka rádi nameleme dle vašich představ. Chcete-li naší robustu zkusit v blendu s arabikou, můžeme nabídnout:

1860 – směs vytvořená ve spolupráci s Mnichovem 1860 -> https://palasio.cz/cz/produkt/1860/

Dobrokafe TOTEM -> https://palasio.cz/cz/produkt/dobrokafe-totem/

Masaka 100% Robusta -> https://palasio.cz/cz/produkt/masaka-robusta/

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.